Zapraszamy: pon. - pt.: 7:30 - 17:00, sob: 7:30 - 14:00

Producenci, partnerzy i marki

ENZA ZADEN

Enza Zaden hoduje nowe odmiany warzyw, które są produkowane, sprzedawane i spożywane na całym świecie. Poza tym, że Enza Zaden jest międzynarodową firmą zajmującą się hodowlą odmian warzyw, jest to także niezależna firma rodzinna. Duch przedsiębiorczy, dalekosiężne plany i nastawienie na innowacyjność wyróżniają naszą firmę już od trzech pokoleń i zapewniają jej prawidłowy rozwój.

Czym się zajmujemy?

Opracowujemy nowe odmiany ponad 30 gatunków warzyw, zarówno uprawianych na całym świecie, jak i lokalnych. Pozyskujemy i sprzedajemy nasiona tych warzyw na całym świecie.

Nasza oferta liczy w sumie około 1200 odmian warzyw. Zajmujemy się zarówno słodką papryką, pomidorami, ogórkami i sałatą, jak i przepęklą ogórkowatą czy papryczkami zwanymi chili bird’s eye. Dużo inwestujemy w innowacyjność. Dzięki temu udaje nam się wprowadzać na światowy rynek około 100 nowych odmian rocznie.

Innowacyjność

Innowacyjność to podstawa i siła naszej firmy. Ponad trzydzieści procent naszych obrotów inwestujemy w badania, w poszerzanie wiedzy naszych pracowników i we współpracę z innymi firmami. Taka polityka przynosi rezultaty w postaci ciągłego napływu innowacyjnych rozwiązań. Enza Zaden wprowadza na światowy rynek dwie nowe odmiany tygodniowo. Odmiany, które dają wyraźne korzyści i wnoszą dodatkową wartość. Odmiany o niezmiennie wysokiej jakości. Innymi słowy, odmiany, na których nasi partnerzy biznesowi mogą polegać.

 

W centrum naszej uwagi są ludzie i środowisko

Naszym podstawowym celem jest dostarczenie ludziom na całym świecie zdrowych, różnorodnych odmian warzyw. W jaki sposób to osiągamy? Poprzez kreowanie nowych, silnych odmian warzyw o wysokiej wydajności i odporności na szkodniki i choroby. Odmian, które potrzebują mniej środków ochrony roślin, mniej wody i nawozów, a jednocześnie dają większy plon. Odmian dobrze rosnących w rejonach, w których do tej pory niemożliwa była uprawa żadnych roślin lub jedynie pojedynczych gatunków. Następnie dzięki naszej międzynarodowej sieci sprzedaży wszystkie te odmiany są dostępne na całym świecie. Zajmujemy się także doradzaniem miejscowym producentom, jak uzyskać najwyższy plon z naszych odmian.

Enza Zaden na świecie

Firma Enza Zaden zatrudnia na całym świecie 2.000 pracowników, ma 45 filie i trzy przedsięwzięcia typu joint venture w 25 krajach. Dzięki temu, że posiadamy wiele lokalizacji, jesteśmy blisko naszych klientów i naszych rynków w każdym miejscu na świecie.