Zapraszamy: pon. - pt.: 7:30 - 17:00, sob: 7:30 - 14:00

Producenci, partnerzy i marki

Syngenta

Syngenta jest wiodącym producentem środków ochrony roślin i nasion. Nasze produkty pomagają rolnikom lepiej wykorzystać dostępne zasoby, przyczyniając się do poprawy globalnego bezpieczeństwa żywnościowego.

Oferujemy polskim rolnikom innowacyjne produkty, które pomagają zwiększyć wydajność upraw w sposób przyjazny dla środowiska. Oprócz szerokiego portfolio, obejmującego środki ochrony roślin, zaprawy nasienne oraz nasiona upraw polowych, warzyw i kwiatów, zapewniamy profesjonalne programy wspierające uprawę oraz doradztwo bezpośrednio w gospodarstwie klienta.

Syngenta inwestuje rocznie około 1,3 miliarda dolarów w badania i rozwój, a w ośrodkach badawczych zatrudnia aż 5 tysięcy pracowników. Nasze portfolio sprawdzonych od lat produktów regularnie uzupełniamy o nowe preparaty i odmiany, które pozwalają rozwiązywać nowe problemy pojawiające się w uprawach.

Syngenta na świecie

Syngenta, w skład której wchodzą Syngenta Crop Protection i Syngenta Seeds, jest jedną z wiodących firm rolniczych na świecie.
Naszą ambicją jest pomóc bezpiecznie wyżywić naszą planetę przy jednoczesnej dbałości o środowisko. Chcemy przyczynić się do poprawy jakości i bezpieczeństwa rolnictwa dzięki rozwiązaniom naukowym na światowym poziomie i innowacjom w zakresie upraw.

Pragniemy pomóc rolnikom stawić czoła wyzwaniom współczesnego, zmieniającego się świata – skutkom zmian klimatycznych, degradacji gleby, utraty bioróżnorodności oraz rosnącym oczekiwaniom konsumentów wobec jakości żywności i technologii rolniczych.

Syngenta to wiodący producent nasion. Opracowujemy nowe odmiany, w tym innowacyjne odmiany hybrydowe, które mogą być uprawiane nawet w trudnych warunkach i umożliwiają produkcję żywności przy mniejszym zużyciu ziemi, wody i środków produkcji.

Zrównoważony rozwój

Idea zrównoważonego rozwóju rolnictwa leży u podstaw wszystkich działań firmy Syngenta – od momentu opracowania produktu aż po nasze inwestycje i codzienne działania.
The Good Growth Plan to globalny program firmy Syngenta, obejmujący szereg działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ramach pierwszej edycji programu, ogłoszonej w 2013 roku, w ciągu sześciu lat udało nam się przywrócić do użytkowania 14 mln hektarów zdegradowanej ziemi uprawnej, zwiększyć bioróżnorodność na obszarze 8 mln hektarów ziemi oraz przeszkolić 42 mln pracowników rolnych w zakresie bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin. Ogłoszona w czerwcu 2020 roku druga edycja The Good Growth Plan w centrum uwagi rolnictwa stawia pilną walkę ze zmianami klimatycznymi i utratą różnorodności biologicznej.