Zapraszamy: pon. - pt.: 7:30 - 17:00, sob: 7:30 - 14:00

Producenci, partnerzy i marki

Plantico

Produkcja nasienna prowadzona jest na gruntach własnych, jak i u najlepszych producentów w kraju. W celu dostarczenia nasion najlepszej jakości ściśle współpracujemy z producentami zagranicznymi z Włoch, Francji i Chin. Uprawy nasienne są cały czas monitorowane przez hodowców i specjalistów do spraw produkcji nasiennej.
Mamy dobre warunki, odpowiadające współczesnym standardom, przerobu nasion. Dzięki temu oferujemy wysokiej jakości nasiona dla produkcji profesjonalnej, amatorskiej oraz na eksport.

Hodowla twórcza i zachowawcza odmian własnych

Hodowla odmian własnych w Zielonkach nawiązuje do zapoczątkowanej w IX wieku na Mazowszu tradycji hodowli warzyw znanych wówczas firm C. Ulrich i Bracia Hoser. Prace hodowlane zostały wznowione po zakończeniu wojny.

Aktualnie prowadzone są programy hodowli twórczej w dziesięciu gatunkach warzyw: burak ćwikłowy, cebula, groch konserwowy, kapusta głowiasta biała, marchew jadalna, ogórek gruntowy, pomidor gruntowy, papryka do uprawy w polu i w tunelach foliowych, fasola szparagowa i rzodkiewka. W hodowli kwiatów liczące się dokonania dotyczą: astra chińskiego(61 odmian), aksamitki, begonii,  cynii,  lewkonii letniej, lobelii,  lwiej paszczy i petunii. Celem hodowli twórczej jest uzyskanie nowych odmian spełniających wymagania profesjonalnej produkcji ogrodniczej.

Nasze osiągnięcia

Na naszym koncie mamy wiele osiągnięć zdobytych w ciągu ostatnich 25 lat. Wśród nich są takie jak Złoty Medal MTP „POLAGRA-PREMIERY 2020” za odmianę Bób Bizon czy też Złoty Żuraw Rolnictwa – za produkt „w zgodzie z naturą” – „łatwo i dokładnie”, czyli serię nasion, w skład której wchodzą nasiona otoczkowane z naturalnym biostymulatorem wzrostu Nano-gro® i nasiona na taśmie z nawozem naturalnym.