Więcej pożytecznych pszczół w Krakowie

2017/06/01 Wydarzenia

Jak informuje serwis strefaagro.pl radni z Krakowa zajmą się przepisami, które uregulują kwestie stawiania na dachach uli. Dzięki temu w naszym mieście ma być więcej pożytecznych pszczół. Pierwsze ule stoją od niedzieli na dachu Teatru im. Słowackiego. Krakowscy radni pracują właśnie nad przepisami, dzięki którym będzie mogło pojawić się więcej pasiek. Chodzi o zmianę uchwały o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Krakowa, która dotyczy też hodowli zwierząt, a zatem i pszczół.

Zgodnie z nowymi przepisami, pasieki będzie można trzymać na budynkach, których właściciele lub zarządcy wyrażą na to zgodę. Ule będą się mogły pojawić na budynkach maksymalnie pięciokondygnacyjnych, ale nie wyższych niż 20 metrów. Muszą być zabezpieczone przed przewróceniem i oddalone od krawędzi dachu o pięć metrów. Liczba uli nie będzie mogła przekraczać więcej niż 20 na 1 km kwadratowy powierzchni miasta.

O planach założenia pasieki każdorazowo będzie trzeba informować Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.


« Wszystkie wpisy w kategorii