Więcej pożytecznych pszczół w Krakowie

2017/06/01 Wydarzenia

Jak informuje serwis strefaagro.pl radni z Krakowa zajmą się przepisami, które uregulują kwestie stawiania na dachach uli. W Krakowie dzięki temu będziemy mieli więcej tych jakże pożytecznych owadów. Pierwsze ule w niedziele pojawiły się na dachu Teatru im. Słowackiego. Krakowscy radni pracują właśnie nad przepisami, dzięki którym będzie mogło pojawić się więcej pasiek. Wszystko dotyczy  zmiany uchwały o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Krakowa, która dotyczy też hodowli zwierząt, a zatem i pszczół.

Zgoda zarządcy lub właściciela budynku wystarczy, aby postawić na nim pasiekę. Pięć kondygnacji i nie więcej niż 20 metrów – to wymagania dla budynków, na których będą mogły znajdować się ule. Pozostałe warunki, które muszą być spełnione, aby ul mógł zostać postawiony, to odpowiednie zabezpieczenie przed przewróceniem i oddalenie od krawędzi dachu o pięć metrów. Na jednym kilometrze kwadratowym powierzchni miasta może stać nie więcej niż 20 uli.

O planach założenia pasieki każdorazowo będzie trzeba informować Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.


« Wszystkie wpisy w kategorii