5 porcji warzyw, owoców lub soku

2017/03/10 NowościWydarzenia

W marcu rozpoczęła się kolejna, VI już odsłona kampanii edukacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku” – programu realizowanego przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków. Celem akcji jest promowanie i budowanie prawidłowych postaw żywieniowych wśród Polaków. Kampania ma szczególne znaczenie w obliczu ciągle zbyt niskiego spożycia owoców i warzyw w naszym kraju. Ważnym aspektem kampanii jest zwiększenie świadomości wśród dzieci i dorosłych na temat potrzeby spożywania warzyw, owoców i soków oraz edukacja w zakresie głównych jej idei.

Organizatorzy kampanii „5 porcji warzyw, owoców i soku” rekomendują by pamiętać o sezonowości bo każda pora roku jest bogata w inne warzywa i owoce.. Organizatorzy kampanii zalecają tez m.in. by uczyć dzieci jedzenia warzyw i owoców poprzez zabawę, pokazując im nowe smaki i potrawy.

W ramach kampanii realizowane będą szeroko zakrojone działania komunikacyjne w prasie, internecie i radiu oraz działania edukacyjne z udziałem ekspertów z zakresu zdrowia i prawidłowego odżywiania. Po raz kolejny w akcji wezmą udział coraz chętniej angażujący się w nią blogerzy.


« Wszystkie wpisy w kategorii